רוצים לדעת מה ההבדלים בין מיטה מתכווננת למיטה רגילה? מעוניינים לדעת איך בוחרם מיטה מתכווננת? בואו לגלות מדוע מיטה מתכווננת עדיפה פי כמה מונים על פני מיטה רגילה!

תהליך בחירת מיטה מתכווננת הוא חשוב כי לא רוכשים בכל שנה מיטה חדשה. אז איך בוחרים מיטה מתכווננת שגם מתאימה לכם? בואו לגלות!

תכנית החלוקה

אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין מיטה רגילה לבין מיטה מתכווננת הוא, שהמיטה המתכווננת מחולקת לחלקים, שכל אחד מהם יכול לשנות את זוויתו בהתאם לרצונו של הנמצא בה. החלוקה נעשית לפי חלקי הגוף: החלק העליון – של הראש והצוואר, החלק המרכזי – של הגב והחלק התחתון – של הרגליים. היות שניתן לשנות את הזוויות של חלקים אלו, ניתן לשנות באמצעותם את התנוחה ביתר קלות ולהגיע אל התנוחה הנוחה ביותר בהתאם לכל מצב ולכל פעילות.

אפשרויות כיוונון

למיטות חשמליות מתכווננות יש שני מנגנונים אפשריים, ביניהם תוכלו לבחור. האחד הוא ידני והשני הוא חשמלי. עם שני המנגנונים ניתן ליהנות מהאפשרות להזיז את חלקי המיטה במקום להיעזר בכריות למציאת התנוחה הנוחה ביותר. ההבדל בין שתי המיטות המתכווננות הוא, שהמנגנון הידני נשלט באופן ידני ולכן הוא פחות נוח מהמנגנון החשמלי, הנשלט באמצעות שלט שנמצא בסמוך למיטה וכך נחסך הצורך בקימה מהמיטה לצורך שינוי התנוחה וניתן לשנות אותה אפילו תוך כדי שכיבה!

גודל

בכל הנוגע למיטות, הגודל בהחלט קובע! המיטה, שתופסת את החלק הארי בחלל החדר, צריכה להתאים מבחינת מידותיה למידות החדר, בו היא ממוקמת. אם כן, כאשר אתם באים לבחור מיטה מתכווננת עליכם לבחור מבין שלושת הגדלים הסטנדרטיים: מיטת יחיד, מיטה וחצי או מיטה זוגית. כל גודל של מיטה הוא סטנדרטי והוא צריך להתאים לגודל החדר ולגודל הדרוש למי שאמור להשתמש במיטה. כלומר, אם המיטה מיועדת לזוג, הרי שנדרשת מיטה זוגית מתכווננת ובמידה ומדובר בנער מתבגר, מומלץ בהחלו לבחור במיטה וחצי.

חשוב לציין, שלא רק הרוחב של המיטה חשוב בבחירת המיטה, אלא גם האורך שלה. האורך הסטנדרטי של מיטה הוא כ-180 ס"מ, אבל לעתים יש צורך במיטה ארוכה יותר וחשוב לדעת שניתן לרכוש מיטה מתכווננת גם באורך של שני מטרים, בהתאם לצורך ובהתאם לאפשרויות של החדר.

מעבר לבסיס – מזרן וכרית + מגן מזרן וכרית

בסיס המיטה והמנגנון שלה חשובים מאוד. אבל לא רק הם! לעתים החלקים המשלימים של המיטה הם שהופכים את חוויית השינה לטובה מאי פעם. הכוונה היא בעיקר למזרן והכרית, שחשוב מאוד שיהיו איכותיים ויתנו לגוף את התמיכה הדרושה לו וכך ישלימו את איכות השינה לצד התנוחה המושלמת. כמו כן, כדי לשמור על המזרן והכרית לאורך זמן חשוב לרכוש גם מגן מזרן ומגן כרית.

מי בוחר?

חלק חשוב בבחירת מיטה מתכווננת או כל מיטה שהיא הוא, שבוחר המיטה יהיה האדם שישתמש בה בהמשך. לדוגמה, אם המתבגר של המשפחה אמור ליהנות מהמיטה, רצוי מאוד שהוא יהיה זה שבוחר אותה על פי מידת הנוחות שלה, הגודל שלה וההתאמה שלו לצרכיו ואפילו הצבע שלה. אמנם לצבע של המיטה אין חשיבות גבוהה מדי, אבל אם הוא מעניק לישן בה תחושה טובה, לא חבל למנוע זאת ממנו?

לסיכום

מיטה מתכווננת היא אחת ההמצאות הנפלאות של השנים האחרונות וככל שהזמן עובר הן רק הולכות ומשתכללות ונהיות נוחות יותר ויותר. את המיטה המתכווננת הנבחרת חשוב להתאים לגודל החדר וגודל הדרוש למי שישתמש בה בהמשך וכמו כן, חשוב לבחור במזרן וכרית מתאימים מבחינת התמיכה והנוחות שהם מציעים.

חשוב לזכור גם, שבניגוד למיטות רגילות, מיטות מתכווננות לא נועדו רק לשינה אלא גם לזמן הערות ולכן חשוב לבחור את המיטה המתאימה ביותר לכל צורך שהוא!

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+