מיטה זוגית מתכווננת.jpg

מיטה זוגית מתכווננת.jpg

ההבדל העיקרי

מה שמבדיל בין מיטה מתכווננת לבין מיטה רגילה הוא היכולת של המיטה המתכווננת לשנות את צורתה בהתאם לצרכים של הישן עליה. הכוונה היא לכך שבניגוד למיטה הרגילה, היא לא עשויה מקשה אחת, אלא מחולקת לשלושה חלקים וניתן לשנות את הזווית של כל אחד מהם. החלוקה היא בהתאם לחלקי הגוף השונים: החלק של הראש והצוואר, החלק של הגב והחלק של הרגליים. כך ניתן לשהות במיטה עם רגליים מורמות או עם ראש מורם בזווית הרצויה ולשנות את התנוחות בכל רגע ובקלות.

לישון ביחד בתנוחות נפרדות

אחת השאלות הנפוצות אצל המבקשים לרכוש מיטה זוגית מתכווננת היא, מה קורה כאשר כל אחד מבני הזוג מעוניין בתנוחה אחרת? ובכן, זהו אחד היתרונות העיקריים של מיטות זוגיות מתכווננות! כאשר מדובר על מיטה זוגית, ישנה חלוקה גם בין שני הצדדים וכך כל אחד יכול ליהנות מהתנוחה הרצויה לו מבלי להשפיע על הצד השני של המיטה. לדוגמה, צד אחד יכול להרים את הרגליים והצד השני יכול להישאר בתנוחה ישרה.

טיב השינה

ככל שנוח לנו יותר בתנוחת השינה שלנו, אנו זוכים לשינה טובה יותר והדבר חשוב הן מבחינה בריאותית, משום שבזמן השינה מתרחשים תהליכים חשובים בגופנו, והן מבחינת היכולת שלנו לתפקד במשך היום. ככל שאנו ישנים טוב יותר בלילה, כך אנו מסוגלים להישאר רגועים ומרוכזים יותר לאורך היום ולבצע את המטלות היומיות שלנו טוב יותר ולשמור על יחסים טובים יותר עם הסובבים אותנו.

זמן רגיעה

אמנם מיטות נועדו לאפשר שינה טובה ונינוחה, אבל מיטה זוגית מתכווננת היא בעלת יתרון גם לזמן ערות ורגיעה. רבים מאתנו אוהבים לשבת במיטה ולקרוא ספר, לצפות בסרטים ואף להתפנק עם ארוחת בוקר עד למיטה. המיטות המתכווננות מאפשרות למצוא את הזווית המתאימה ביותר לכך ומונעת את הצורך במילוי המיטה בכריות וכדומה לשם הגעה אל התנוחה האידיאלית לכל פעילות שהיא.

מיטה זוגית מתכווננת - חשמלית או מכנית?

ישנם שני סוגים של מיטות מתכווננות באופן כללי והדבר נכון גם לגבי מיטה זוגית מתכווננת. הסוגים הם מיטות מתכווננות מכניות או חשמליות. המיטות המכניות דומות במעט למיטות השיזוף שעל חוף הים, שכדי לשנות את התנוחות בהן צריך להרים או להוריד את החלקים הרצויים באופן ידני.

לעומת זאת, למיטות המתכווננות החשמליות יש מנגנון חשמלי, אליו מתחבר שלט שנמצא לצידי המיטה וכך ניתן לשנות את התנוחות בלחיצת כפתור ומבלי לצאת מהמיטה. במקרה של מיטה זוגית מתכווננת, לכל צד של המיטה יש שלט משלו וכך כל צד נשלט באופן עצמאי.פינוק בלי פשרות

חשוב לציין, שבדומה למיטה רגילה, גם מיטה זוגית מתכווננת מגיעה במידות שונות, מהן ניתן לבחור בהתאם לצורך של הישנים בה ובהתאם לגודל החדר, בו היא אמורה להיות. כמו כן, ישנן גם מיטות מתכווננות עם ארגז מצעים ואפילו מיטות מחולקות לחלקים רבים יותר לפינוק גדול יותר.

בדומה למיטות אחרות

לצד הפינוקים של המיטה המתכווננת צריך לזכור, שמדובר על מיטה שצריכה לאפשר שינה טובה ותנוחת השינה איננה הפרמטר היחיד לכך! לכן, כאשר בוחרים מיטה זוגית מתכווננת חשוב לבחור אותה גם על פי הנוחות והמנגנון שלה, אבל גם להתאים לה מזרון איכותי וכריות איכותיות לא פחות. כך תוכלו ליהנות משינה טובה ובריאה בכל לילה מחדש!

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+